Телефонуйте нам +38 (0567) 32-43-00 +38 (096) 281-04-03

Установки для сушіння та в'ялки риби

Камера для в'ялення риби

 


В'ялення риби – це не просто сушіння, а технологічний процес, пов'язаний із «правильним» видаленням вологи з продукту. Сировина має дозріти під час обробки, неприпустиме надмірне обсихання оболонки з утворенням жорсткої непроникної скоринки, що перешкоджає виходу вологи з внутрішніх шарів риби. Неправильне сушіння може призвести до відокремлення спинки від хребта, неприємного запаху, підгнивання м'якоті під твердою оболонкою, що тягне за собою не тільки відсутність смаку, але й можливість важких отруєнь. Пожовтіння риби свідчить про перевищення температури під час в'ялення і, незважаючи на прискорення процесу, переводить продукт у нижчу сортність. Правильно вив'ялена риба - щільна, суха, зі світлим оком, жиром, що злегка виступив, і приємним ароматом.

Кліматичні камери для виробництва в'яленої риби – зовсім інше, відмінне від традиційних «кліматиків» обладнання, оскільки, поряд з якістю, на чільне місце стає швидкість приготування продукції. Тому установки для в'яленої риби комплектуються потужними вентиляторами, що забезпечують швидкість повітряного потоку до 40 м/сек. Корпуси та турбіни вентиляційних установок виготовляються із нержавіючої сталі. Сировина в процесі приготування виділяє у повітря велику кількість вологи, для відбору якої можливе застосування кількох режимів керування технологічним процесом:

- сушіння з відкритими заслінками;

- сушіння із закритими заслінками за рахунок конденсації вологи випарником холодильного агрегату;

- сушіння з різними комбінаціями положень заслінок, ТЕНів та холодильного агрегату.

Застосування холодильного агрегату забезпечує високу швидкість відбору вологи та можливість роботи обладнання за будь-яких погодних умов.

Випарник виконаний з нержавіючої реберної труби діаметром 20 мм, крок ребра 4 мм.

Керує всіма технологічними процесами, що відбуваються в установках для в'ялення риби, контролер управління "Політерм - 24", який дозволяє здійснити будь-який алгоритм роботи обладнання. Постійно контролюється та регулюється температура та відносна вологість повітря в кліматичній камері. Точність регулювання за температурою - 1С, по вологості - 2%.

Для виробництва в'яленої риби можуть бути використані стаціонарні приміщення чи приміщення, зібрані із сендвіч-панелей.

За бажанням «Замовника» обладнання може бути укомплектоване візками із нержавіючої сталі із шампурами для навішування продукції або піддонами. Залежно від розміру риби на один візок міститься до 300 кг. сировини.

Тривалість в'ялення риби залежить від розмірів, жирності, щільності луски і становить середньому від 1 до 3 діб.

Установка для вяления рыбы   Установка для вяления рыбы